Vj Dominion przybył na ziemię z kosmosu w roku premiery “Gwiezdnych Wojen”. Od samego początku wykazywał słabość do okularów przeciwsłonecznych oraz wszelakich wynalazków technicznych. W wieku trzech lat jego ulubioną zabawką był uszkodzony głośnik niskotonowy marki Tonsil. W 1982 roku wykorzystując czterościeżkowy magnetofon szpulowy ZK-140 oraz monofoniczny mikrofon Tonsil 686 rejestrował na taśmie szpulowej Stilon swoje własne “audycje radiowe”, w których m.in. wcielał się w postać generała Jaruzelskiego i ogłaszał wprowadzenie stanu wojennego “na terenie całego kraju”.
W roku 1988 zagrał swój pierwszy jam session z wykorzystaniem syntezatora, pianina elektrycznego oraz polskiego automatu perkusyjnego. W latach 1989-1990 brał udział w kursie nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych, który ukończył z wyróżnieniem. Swoje pierwsze własne nagrania zarejestrował na przełomie lat 1991/1992 kiedy to wykorzystując 8-bitowy komputer Atari, syntezator Yamahy oraz ośmiokanałową konsoletę nagrywał polskie techno pod pseudonimem “The Noise”.
W roku 1994, nagrywając wtedy już jako Dj Dominion, zadebiutował po raz pierwszy na scenie muzycznej podczas przeglądu amatorskich zespołów rockowych w klubie Rocker we Wrocławiu. Zagrał wtedy piętnastominutowy breakbeatowy koncert z wykorzystaniem Amigi 500, dwóch syntezatorów oraz wspomnianej wcześniej ośmiokanałowej konsolety. Kontynuując swoje eksperymenty z muzyką taneczną, w roku 1995 pojawił się ze swoim mobilnym studiem nagraniowym na antenie TVP, gdzie w programie “Swojskie klimaty”, prowadzonym przez Jana Pospieszalskiego, wykonał na żywo jedno ze swoich breakbeatowych nagrań. W tym samym roku wystąpił również ze swoim instrumentarium na sopockim molo, w ramach wakacyjnego wydania “Swojskich klimatów”.
W okresie od 1995 do 1997 roku Dj Dominion wraz z osobnikiem ukrywającym się pod pseudonimem GamBeat działał w efemerycznym duecie CMC 9717. Duet ten dokonywał okazjonalnych nagrań z pogranicza stylów rave, hardcore i jungle. CMC 9717 zasłynęli z jedynego tylko wystąpienia na żywo, podczas którego cała zgromadzona publiczność opuściła salę koncertową w połowie ich godzinnego występu. Pomimo tego nieudanego epizodu, CMC 9717 mają na swoim koncie remix dla BMG Poland utrzymany w klimacie junglo-polo a także piętnastominutową suitę rockową, która cieszyła się dość dużą popularnością wśród emerytowanych miłośników progresywnie brzmiących nienastrojonych gitar.
W latach 1997-2000 współtworzył wraz z Dawidem Kornagą hip-hopowy projekt Hipnoza, który to zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej jako pierwszy zespół, którego piosenka zarejestrowana jedynie w formie demo została zbootlegowana zanim jeszcze została profesjonalnie nagrana w studiu. Hipnoza dwukrotnie gościła na antenie Radiostacji w audycji “Raptime” prowadzonej przez Druha Sławka. Nagrania Hipnozy pojawiły się także na składance wydanej przez “Hip-Hop Magazyn” oraz na samplerze “Dee Jay Mix Club”.
Na przełomie tysiącleci, po dekadzie spędzonej na eksperymentowaniu z dźwiękiem, rozpoczyna nową przygodę z nagraniami video. Jego ulubioną formą artystyczną stają się rozbudowane kolaże audio-wizualne. W ramach prac z ruchomym obrazem wykorzystuje własny archiwalny materiał video zarejestrowany na początku lat 90-tych, tworząc krótkie filmy utrzymane w stylistyce ambientalnej.
W 2007 roku zmienia pseudonim na Vj Dominion i zakłada własny kanał na YouTube. Publikuje na nim teledyski z udziałem polskich polityków oraz celebrytów, które dość szybko zdobywają popularność w internecie a także sporadycznie goszczą na antenie różnych stacji telewizyjnych. W latach 2007-2008 prezentuje swoje teledyski w programie “Szymon Majewski Show”.
Vj Dominion na przestrzeni lat realizuje niemal pół setki teledysków słowno-muzycznych, z których blisko połowa zostaje opublikowana na jego kanale w serwisie YouTube. Jego piosenki polityczno-celebryckie można było także usłyszeć na falach radia Eska Rock oraz na antenie RBL.TV. W trakcie swojej siedmioletniej obecności na YouTube gromadzi tam blisko pięćdziesięciotysięczną widownię a jego filmy są odtwarzane niemal dwadzieścia milionów razy. Vj Dominion wydaje również siedem singli oraz dwie płyty ze swoimi piosenkami, które są utrzymane w takich odmiennych stylach muzycznych jak pop, rock, reggae, disco-polo czy techno. W międzyczasie gości także na antenie takich stacji telewizyjnych jak TVP, TVN24 oraz 4Fun.tv